בדיקת רכב לפני קניה


אין עצה שמתעלמים ממנה יותר מאשר לקחת את רכב לבדיקה לפני קנייתו. אנשים מוכנים להשקיע עשרות אלפי שקלים במכונית אך נמנעים מלקחת אותו לבדיקה.

יש שלוש סיבות עיקריות מדוע אנשים נמנעים מבדיקת רכב לפני קניה:

  • מרבית הצרכנים לא יודעים שקיימות בדיקות טובות וזמינות לרכבים.
  • קונים רבים לא מוכנים להוציא עוד כסף על בדיקה.
  • יש אנשים שלא מרגישים בנוח לחטט או לבדוק את האוטו בקפדנות.

עם קצת תכנון ,תהליך הבדיקה יכול להיות מהיר ויעיל. אם דוח הבדיקה הוא נקי , אתה יכול לקנות בביטחון. אם הדוח חושף בעיות, אתה יכול לנהל משא ומתן במחיר נמוך יותר או להימנע מהקנייה לגמרי במקרים קיצוניים.
רוב המוכרים יאפשרו לך לקחת את המכונית לבדיקה. אם המוכר מהסס, זה עלול להדליק נורה אדומה ואולי כדאי לך לשקול את האמינות שלו אחרת מה יש לו להסתיר.

בדיקת רכב לפני קניה

מומחים מסכימים כי מכוניות משומשות חייבות להיבדק לפני המשא והמתן הסופי לרכישה. קונה ממוצע, גם אם הוא מתמצא באופן מכאני, באמת לא יכול לעשות את זה בצורה מקיפה ונכונה. כמו כן, מומלץ לבצע את הבדיקה במכון שאתה סומך עליו. בדיקות שנעשות ממכון מקצועי מבוצעות עם ציוד מיוחד ויעודי . את המכונית ניתן לשים על מעלית והחלק התחתון של הרכב נבדק לדליפות נוזלים ונזקים אחרים שלא נראים לעין בצור רגילה. הבודקים המקצוענים ראו כנראה כבר כמעט הכל. יש להם ניסיון שלא יסולא בפז בזיהוי תקלות ובעיות ברכב.

תקלות נפוצות המתגלות בבדיקת רכב לפני קניה:

נזק לשלדה (שאסי)– אם הבדיקה מגלה נזק לשלדה ככל הנראה המכונית עברה תאונת דרכים קשה. אלא אם כן זה כבר תוקן בצורה נכונה, הגלגלים של המכונית לא יעקבו כמו שצריך , ויגרמו לרכב למשוך לצד אחד ובסופו של דבר ייגרם לנזק צמיג.
עבודת תיקון קודמת מרושלת – זה יכול לנוע בין עבודת גוף מרושלת התקנה לא תקינה של שינויים.
נזק הצפה – יתכנו סימני נזק כתוצאה ממים שנכנסו למקומות לא נכונים וגרמו נזק לחלקים שונים ברכב.
שחיקה של מכלולים יקרים כמו מנוע, תיבת הילוכים, ציריות, מערכת פליטה לא תקינה וגם נסיונות זיוף ובעיות אחרות.

בשיחת הסיכום עם הבוחן, בקשו הסבר מלא על מצב הרכב ולא דברים עמומים. דרשו גם שהדברים ירשמו בטופס הבדיקה ורצוי שהמוכר יהיה שותף לשיחת הסיכום בכדי שהכול יהיה ברור ל-2 הצדדים.
אגב, לא כל בעיה ברכב מצדיקה פסילת עסקה. תאונות קשות הן בדרך כלל הזמנה לבעיות ולקושי במכירה בעתיד. אבל תיקונים, ואפילו החלפת מנוע, אינם דבר שהוא ייהרג ובל יעבור. כל מה שצריך הוא שהמוכר יפחית בהתאם במחיר.

לסיכום
אמנם אין ביטחון ודאי למצוא כל פגם במכונית משומשת, אולם עין מיומנת יכולה לעזור לך להימנע מבעיות רציניות בעת בדיקת רכב לפני קניה. בהתחשב בעובדה שאלפי שקלים ויותר נמצאים על כף המאזניים ,שעה מזמנך והשקעה כספית מינורית יחסית יחסכו לך הרבה כאב לב, זמן וכסף בסופו של דבר.

התקשרו 09-8825803