בדיקת רכב


בדיקת רכב – כל השלבים המומלצים:

1. הפגישה עם המוכר:
מומלץ לפגוש את המוכר אצלו בבית או בעבודה, כך יהיה קל יותר לאתר אותו בהמשך אם נצטרך. עדיף לעשות את הפגישה ביום בכדי לקבל תמונה נכונה ומדויקת יותר ורצוי להגיע עם אדם נוסף שייתן את הדעה שלו מנקודת המבט שלו.

2. בדיקת רכב – בדיקת בעלות
יש לבדוק האם אכן הפרטים הרשומים ברישיון הרכב תואמים לפרטי מוכר (שם, כתובת, מס' תעודת זהות). אם המוכר אינו בעל הרכב יש לדרוש הצגת ייפוי כוח המסמיך את המוכר למכור את הרכב. יש לרשום את פרטי בעל הרכב הרשום (נותן ייפוי הכוח), ולוודא שמיופה הכוח הוא אכן המוכר הניצב לפניך (ניתן לבקש לראות תעודה מזהה).
אם אכן מדובר בייפוי כוח כדאי מאוד לברר מדוע המוכר לא נמצא בעצמו. בכל מקרה מומלץ ליצור קשר עם בעל הרכב הרשום באופן עצמאי (שלא בעזרת המוכר) ועדיף לפגוש אותו באופן אישי ולא רק טלפוני, וזאת על-מנת לאמת שהוא אכן מוכר את הרכב באמצעות המוכר שפגשת ולא מדובר בניסיון עקיצה כזה או אחר.

3. למה עוד כדאי לשים לב ברישיון הרכב?
יש לשים לב לתאריך הרישום של הרכב על שם בעליו הנוכחיים. מומלץ להיזהר מקניית רכב שנרשם לפני זמן קצר. יש סיבה לכך שהרכב מועמד למכירה ובדרך כלל אנשים לא מוכרים רכב שקנו לא מזמן. דרשו הסבר הגיוני ואל תאמינו לכל סיפור ביזארי שממציאים לכם.

4. מכון בדיקת רכב:
לאחר שבדקתם את כל הפרטים הללו, מומלץ כמובן לגשת יחד עם המוכר לבדיקת רכב במכון בדיקה אמין. יש לקחת את הרכב למכון בדיקה אותו אתם הקונים, בחרתם, גם אם המוכר מנסה לשכנע אתכם אחרת. קחו את הרכב רק למכון בדיקה מורשה של משרד התחבורה, המעניק אחריות על הבדיקה הנעשית. כל הבדיקות שנעשות "אצלכם הביתה" כפי שמציעים בעלי עסקים למיניהן אינם מומלצים מכיוון שגורמים אלה אינם מכונים מורשים בעלי רישיון ממשרד התחבורה, ואינם מורשים לבצע בדיקות לרכב על פי משרד התחבורה. אין להן את כל הכלים הנדרשים לבצע בדיקה מעמיקה ויסודית שיכולה לחסוך לכם הרבה כסף ועוגמת נפש.

5. הסיכום של בדיקת רכב:
בסוף בדיקת הרכב במכון תקבלו טופס בו מצויינים כל הליקויים שנמצאו. את העלות והערך יש לקבל ממוסך מורשה או שמאי רכב. במידה וקיימות בעיות מכאניות שהתגלו בבדיקה – גשו למוסך ודרשו הצעת מחיר לתיקונם. במידה והוחלפו חלקים במרכב או בשלדת הרכב, או שישנה מכה או מעיכה, גשו לשמאי או בדקו במחירון הרכב את ירידת הערך לליקוי הנרשם.

האחריות לבירור ולגילוי הפרטים המהותיים הנוגעים לרכב, כולל זיהוי הרכב, בעלויות, שעבודים ועיקולים או כל מידע רלוונטי מוטלת על שני הצדדים לעסקה. רישומי רשות הדואר אינם מספיקים לצורך הבירור של עניינים אלה שכן, המידע הנמצא ברשות הדואר אינו מלא ולכן יש לפנות לרשות הרישוי
יש להיזהר מרישיון רכב מזויף ולכן יש לבדוק את רישיון הרכב במשרד הרישוי יחד עם המוכר. אם הוא מסרב לבדיקה שכזו הדבר מהווה נורה אדומה. בנוסף יש לבדוק בלשכת רשם המשכונות, השייכת למשרד המשפטים, האם הרכב ממושכן.

6. העברת בעלות:
לאחר כל השלבים של בדיקת רכב, התמקחנו והסכמנו על המחיר ניתן לעבור לשלב העברת הבעלות. העברת הבעלות חלה באחריות מוכר הרכב – אין רשות הרישוי אחראית לכך.
לידיעתכם, כל עוד לא נחתם שטר המכר ואגרת ההעברה לא שולמה – לא שונתה הבעלות וניתן לעצור את תהליך הקנייה.
שתהיה לכן קנייה בטוחה ונעימה,
צוות אוטו-טסט.

התקשרו 09-8825803